- 95278-402A20LF
95278-402A20LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Unshrouded Header - Male Pin - 20 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 3A - 1500V - Push-Pull - Solder Termination - Su ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Description
Unshrouded Header - Male Pin - 20 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 3A - 1500V - Push-Pull - Solder Termination - Surface Mount - T&R.