- 95278-101A14LF
95278-101A14LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Unshrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 95278101A14LF
Part No:95278-101A14LF
HTS:8536694040
COO:IN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
600 -
Mounting:Surface Mount
Pitch:2.54 mm
Number of Contacts:14
Maximum Voltage Rating:1500 VAC
Maximum Current Rating:3/Contact A
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-65 to 125 °C