- 93690-105-14LF
93690-105-14LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Unshrouded Header - Male Pin - 14 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 5A - 110V - Push-Pull - Press-Fit, Solder Termin ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Description
Unshrouded Header - Male Pin - 14 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 5A - 110V - Push-Pull - Press-Fit, Solder Termination - Through Hole.