- 85763-1201LF
85763-1201LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Backplane Connector - Receptacle - Female Sockets - 120 Position - 5 Rows - 0.079" (2.00mm) Pitch - Press-Fit Termination - Th ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Backplane Connector - Receptacle - Female Sockets - 120 Position - 5 Rows - 0.079" (2.00mm) Pitch - Press-Fit Termination - Through Hole.