- 77313-818-10LF
77313-818-10LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStikA® Bulk
Description
Search Keywords: 7731381810LF
Part No:77313-818-10LF
Supplier Standard Pack:
500 -
Mounting:Through Hole
Pitch:2.54 mm
Number of Contacts:10
Maximum Voltage Rating:1500 VAC
Maximum Current Rating:3/Contact A
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-65 to 130 °C