- 77313-124-50LF
77313-124-50LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStikA® Bulk
Description
Search Keywords: 7731312450LF
Part No:77313-124-50LF
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Through Hole
Pitch:2.54 mm
Number of Contacts:50
Maximum Voltage Rating:1500 VAC
Maximum Current Rating:3/Contact A
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-65 to 130 °C