- 77313-118-40LF
77313-118-40LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Unshrouded Header - Male Pin - 40 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 3A - 1500V - Push-Pull - Solder Termination - Th ...
Description
Unshrouded Header - Male Pin - 40 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 3A - 1500V - Push-Pull - Solder Termination - Through Hole.