- 68002-100H
68002-100H
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Unshrouded Header - Male Pin - 0 Position - 1 Row - 0.100" (2.54mm) Pitch - 3A - 1500V - Push-Pull - Solder Termination - Thro ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
REEL Packaging
Description
Unshrouded Header - Male Pin - 0 Position - 1 Row - 0.100" (2.54mm) Pitch - 3A - 1500V - Push-Pull - Solder Termination - Through Hole.