- 53611-G10-8LF
53611-G10-8LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.76 μm (30 μin.) Gold M ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.76 μm (30 μin.) Gold Mating Plating.