- 20021311-00050T4LF
20021311-00050T4LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Rectangular Connector - Receptacle - Female Socket - 50 Position - 2 Rows - 0.050" (1.27mm) Pitch - Push-Pull - Solder Termina ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Rectangular Connector - Receptacle - Female Socket - 50 Position - 2 Rows - 0.050" (1.27mm) Pitch - Push-Pull - Solder Termination - Through Hole.