- 20021121-00034T4LF
20021121-00034T4LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Unshrouded Header HDR 34 POS 1.27mm Solder ST SMD Tube
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description
Search Keywords: 2002112100034T4LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Amphenol Communications Solutions (FCI)
Part No:20021121-00034T4LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1863 -
Type:Unshrouded Header
Body Orientation:Straight
Gender:HDR
Mounting:Surface Mount
Pitch:1.27 mm
Number of Contacts:34
Maximum Voltage Rating:125 VAC
Maximum Current Rating:1/Contact A
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-55 to 125 °C