- 20020008-H063B61LF
20020008-H063B61LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Pluggable Terminal Block - Plug - Female Sockets - 6 Position - 0.200" (5.08mm) Pitch - 12 to 24AWG - 90° Wire Entry - Screw, ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Pluggable Terminal Block - Plug - Female Sockets - 6 Position - 0.200" (5.08mm) Pitch - 12 to 24AWG - 90° Wire Entry - Screw, Rising Cage Clamp.