- 10127815-20LF
10127815-20LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Housing RCP 20 POS 4.2mm Crimp ST Cable Mount Natural Minitek Pwr¢A€žA¢ Bag
Description
Search Keywords: 1012781520LF
Part No:10127815-20LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8538906000
Supplier Standard Pack:
750 -
Mounting:Cable Mount3496
Body Orientation:Straight3485
Gender:RCP3489
Termination Method:Crimp3503
Number of Contacts:20
Maximum Voltage Rating:6003494V
Maximum Current Rating:9 A
Operating Temperature:-40 to 105 °C