- 10127717-10LF
10127717-10LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Housing PL 10 POS 3mm Crimp ST Cable Mount Black Minitek Pwr¢A€žA¢ Bag
Description
Search Keywords: 1012771710LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Amphenol Communications Solutions (FCI)
Part No:10127717-10LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8538906000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
3000 -
Mounting:Cable Mount3496
Body Orientation:Straight3485
Gender:PL3489
Termination Method:Crimp3503
Number of Contacts:10
Maximum Voltage Rating:10003494VAC
Maximum Current Rating:5 A
Operating Temperature:-40 to 105 °C