- 10044078-E050LF
10044078-E050LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn Compact Flash Card HDR 50 POS 0.635mm Solder RA SMD 1A/Contact Tray
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Tray Packaging
Description
Search Keywords: 10044078E050LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Amphenol Communications Solutions (FCI)
Part No:10044078-E050LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Compact Flash Card
Body Orientation:Right Angle
Mounting:Surface Mount
Gender:HDR
Pitch:0.635 mm
Number of Contacts:50
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-40 to 85 °C