- 957F10063B0
957F10063B0
Amphenol Communications Solutions (ACS)
Conn SCSI F 100 POS 2.16mm Solder RA Thru-Hole 100 Terminal 1 Port Tray
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Tray Packaging
Description
Search Keywords: 957F10063B0
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Amphenol Communications Solutions (ACS)
Part No:957F10063B0
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536698000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:SCSI
Body Orientation:Right Angle
Mounting:Through Hole
Gender:F
Termination Method:Solder
Pitch:2.16 mm
Number of Contacts:100
Maximum Voltage Rating:700 VAC
Maximum Current Rating:5 A
Operating Temperature:-55 to 105 °C