- MB2-070P-702
MB2-070P-702
Amphenol Aerospace Operations
Backplane/Motherboard Connector - Receptacle - Female Sockets - 70 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - Solder Terminat ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Backplane/Motherboard Connector - Receptacle - Female Sockets - 70 Position - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - Solder Termination - Through Hole.