- NPA-500B-015D
NPA-500B-015D
Amphenol Advanced Sensors/Nova Sensor
Pressure Sensor - Differential - -15 to 15 PSI (+/-) 1.5 %FS - Amplified output, compensated - Analog voltage - 0.5 V to 4. ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Pressure Sensor - Differential - -15 to 15 PSI (+/-) 1.5 %FS - Amplified output, compensated - Analog voltage - 0.5 V to 4.5 V - 5VDC - -40°C to 125°C - SOIC-14 - Gull Wing (SMD) - Barbed Port - Male 0.12" (3mm) tube, dual