12NO10XB
Amperite
Time Delay Relay 12VDC 12VAC 3A SPST-NO(42.86x28.58x23.8)mm THT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 12NO10XB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Amperite
  • Part No:
    12NO10XB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Through Hole
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • AC Coil Voltage:
    12 V