AZSR250-2AE-12D
American Zettler
Power Relay 12VDC 50A DPST-NO(40mm 25mm 49.2mm) THT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AZSR2502AE12D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    American Zettler
  • Part No:
    AZSR250-2AE-12D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V