TR11-C-X-63-B-1-C-1.75A
Altech
Circuit Breaker Supplementary Protector 1.75A 240VAC 50VDC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TR11CX63B1C175A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    TR11-C-X-63-B-1-C-1.75A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Supplementary Protector
  • Voltage Rating:
    240,50 VAC|VDC
  • Number of Poles:
    N/A
  • Current Rating:
    1.75 A