PIR6W-1PS-24VDC-O
Altech
Relay SSR 24V DC-IN 2A 24V DC-OUT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PIR6W1PS24VDCO
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    PIR6W-1PS-24VDC-O
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PL
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    24 V
  • Maximum Output Current:
    2 A
  • Output Device:
    SSR
  • Input Type:
    DC
  • Mounting:
    DIN Rail
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    98.5 x 6.2 x 85.5 mm