I1-L-U230R
Altech
Electromechanical Relay 230VDC 230VAC 6A SPDT(93.8x6.2x80)mm DIN Rail General Purpose Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: I1LU230R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    I1-L-U230R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Coil Voltage:
    230 V