40C14X51GI
Altech
Fuse Slow Blow Acting 40A 500V Holder Cartridge 14 X 51mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 40C14X51GI
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    40C14X51GI
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SI
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Type:
    N/A
  • Fuse Size:
    14 x 51 mm
  • Acting:
    Slow Blow
  • Current Rating:
    40 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    500 V