SE1B12AXJ
Aleph America
Reed Relays 12VDC 500Ohm SPST-NC (28x7x9)mm THT Dry
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SE1B12AXJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Aleph America
  • Part No:
    SE1B12AXJ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Dry
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NC
  • Maximum AC Switching Voltage:
    N/A
  • Maximum DC Switching Voltage:
    N/A
  • Maximum Carry Current:
    1 A
  • Maximum Switching Current:
    0.5 A