F1206HI5000V032TM
AEM INC.
SMD Fuse - High Inrush - 5.00A - Max 32VDC - 1206 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: F1206HI5000V032TM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AEM INC.
  • Part No:
    F1206HI5000V032TM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Type:
    Chip
  • Fuse Size:
    3.2 x 1.6 x 0.97 mm
  • Acting:
    N/A
  • Current Rating:
    5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum DC Voltage Rating:
    32 V