F0603HI3000V032T
AEM INC.
Fuse Chip Fast Acting 3A 32V SMD Solder Pad 0603 Ceramic CE/TUV/cULus
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: F0603HI3000V032T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AEM INC.
  • Part No:
    F0603HI3000V032T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Type:
    Chip
  • Fuse Size:
    1.6 x 0.8 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    3 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum DC Voltage Rating:
    32 V