ASCO-24.000MHZ-EK-T3
Abracon
SMD Crystal Clock Oscillator - 24.000MHZ ±30ppm - 3.3V - -20°C to +70°C - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ASCO24000MHZEKT3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ASCO-24.000MHZ-EK-T3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Type:
    Crystal Oscillator12732
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C
  • Maximum Symmetry:
    60 %
  • Standard Frequency:
    4 MHz
  • Frequency Stability:
    ±30 ppm
  • Frequency Aging:
    ±3 ppm/(1st) Year