AOCJY3B-10.000MHZ-E
Abracon
Oscillator VC-OCXO 10MHz ±0.01ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 12V 5-Pin Thru-Hole Tray
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AOCJY3B10000MHZE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    AOCJY3B-10.000MHZ-E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Type:
    Voltage Controlled Oven Controlled Crystal Oscillator (VC-OCXO)3957
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %