AMPMGFA-12.2880T
Abracon
Oscillator MEMS 12.288MHz A±25ppm (Stability) CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin VFLGA SMD T/R
Description +
Search Keywords: AMPMGFA122880T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    AMPMGFA-12.2880T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dimension:
    1.6 x 1.2 x 0.828798mmmm
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    1.71 V
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    3.63 V
  • Frequency Stability:
    ±25 ppm
  • Load Capacitance:
    N/A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year
  • Maximum Symmetry:
    55 %