AMPLA5030S-100MT
Abracon
SMD Molded Inductors - 10uH ±20% - 2.75A - -55°C to +125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AMPLA5030S100MT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    AMPLA5030S-100MT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    2.75 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.128 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C