AIAP-02-390K
Abracon
Epoxy Coated Power Inductor - 39 µH - ±10% Tolerance - Unshielded - Wirewound - 2 A - 94m Ohm Max - Axial.
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +