ABS07-32.768KHZ-9-1-T
Abracon
Low Profile SMD Crystal - 32.768KHZ ±10ppm - 9pF - -40°C to +85°C - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ABS0732768KHZ91T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABS07-32.768KHZ-9-1-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Standard Frequency:
    0.032768 MHz
  • Load Capacitance:
    9 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±10 ppm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C