ABMM-11.0592MHZ-B2-T
Abracon
SMD Crystal - 11.0592MHZ ±20ppm - 18pF - Temp Stability: ±50ppm -20°C to +70°C - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: ABMM110592MHZB2T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABMM-11.0592MHZ-B2-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    11.0592 MHz
  • Load Capacitance:
    7 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±20 ppm
  • Supplier Package:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C