ABM8-16.000MHZ-D1X-T
Abracon
Ceramic SMD Crystal - 16.000MHz ±10ppm - Stability: ±20ppm -40 to +85°C - 18pF - ESR: 70ohms - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: ABM816000MHZD1XT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABM8-16.000MHZ-D1X-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    16 MHz
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±10 ppm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C