ABM8-12.288MHZ-B2-T
Abracon
Ceramic SMD Crystal - 12.288MHz ±20ppm - Stability: ±50ppm -20 to +70°C - 18pF - ESR: 120ohms - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: ABM812288MHZB2T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABM8-12.288MHZ-B2-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    12.288 MHz
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±20 ppm
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C