ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T
Abracon
SMD Crystal - 11.0592MHZ ±10ppm - 10pF - Temp Stability: ±10ppm -10°C to + 60°C - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ABM3B110592MHZ101UT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABM3B-11.0592MHZ-10-1-U-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    11.0592 MHz
  • Load Capacitance:
    10 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±10 ppm
  • Operating Temperature:
    -10 to 60 °C