ABM10-27.000MHZ-D30-T3
Abracon
SMD Ultra Miniature Quartz Crystal - 27.000MHZ ±20ppm - 10pF - Temp Stability: ±30ppm -40°C to +85°C
Description +
Search Keywords: ABM1027000MHZD30T3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABM10-27.000MHZ-D30-T3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Standard Frequency:
    27 MHz
  • Load Capacitance:
    10 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±20 ppm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C