ABLS3-7.3728MHZ-D4Y-T
Abracon
HC49/US (AT49) Low Profile SMD Crystal - ABLS3-7.3728MHZ-D4Y-T ±30ppm - Temp Stability: ±30ppm -40°C to 85°C - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ABLS373728MHZD4YT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    ABLS3-7.3728MHZ-D4Y-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    7.3728 MHz
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±30 ppm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C