AB308-12.000MHZ
Abracon
Crystal 12MHz A±30ppm (Tol) A±50ppm (Stability) 16pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AB30812000MHZ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Abracon
  • Part No:
    AB308-12.000MHZ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    12 MHz
  • Load Capacitance:
    16 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±30 ppm
  • Operating Temperature:
    -10 to 60 °C