S-8354A27MC-JQMT2G
ABLIC Inc
Conv DC-DC 10V Step Up Single-Out 2.7V 5-Pin SOT-23
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: S8354A27MCJQMT2G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ABLIC Inc
  • Part No:
    S-8354A27MC-JQMT2G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Efficiency:
    85(Typ) %
  • Family:
    S-8354A27MC-JQMT2G
  • Dimension:
    2.9 x 1.6 x 1.1 mm
  • Maximum Input Voltage:
    10 V
  • Line Regulation:
    60 mV
  • Load Regulation:
    60 mV