S-1313D18-A4T1U3
ABLIC Inc
LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A 4-Pin HSNT EP T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: S1313D18A4T1U3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ABLIC Inc
  • Part No:
    S-1313D18-A4T1U3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.58@100mA V
  • Line Regulation:
    0.28360%/V
  • Dimension:
    0.8 x 0.74 x 0.388356mmmm
  • Junction to Case:
    N/A
  • Load Regulation:
    808361mV
  • Family:
    S-1313
  • Accuracy:
    ±1 %
  • Junction to Ambient:
    1178358°C/W