ER114ZM4-12B/G
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 390Ohm 1ADC/0.1AAC DPDT (9.53x9.53x6.99)mm THT Established Reliability Relay
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: ER114ZM412BG
  • Lieferant:
    Teledyne Relays
  • Artikelnummer:
    ER114ZM4-12B/G
    EAR99
    250
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    1DC,0.1AC A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -65 to 125 °C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 6.99 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    30.77 mA