MF-R075-2-99
Bourns
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 60V 40A 0.9W 6.3s 0.18Ohm Radial 10.4 X 3.1mm T/R Automotive
+ see all
Datenblatt Zubehör Notify Me
RoHS-konform
Discontinued & Replaced
Reel Verpackung
Certificate of Compliance Guarantee
Beschreibung +
Search Keywords: MFR075299
  • Lieferant:
    Bourns
  • Artikelnummer:
    MF-R075-2-99
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    0.75 A
  • Trip Current:
    1.5 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    60 V
  • Maximum Trip Time:
    6.3@3.75A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.18 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.4 Ohm