G6A-274P-ST40-US-DC48
Omron Electronics
Signal Relay 48VDC 2A DPDT(20.2x10.1x8.4)mm THT
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: G6A274PST40USDC48
  • 部件编号:
    G6A-274P-ST40-US-DC48
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    48 V
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    20.2 x 10.1 x 8.4 mm
  • Coil Current:
    8.3 mA