G5V-1-2-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 1A SPDT(12.5x7.5x10)mm THT
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: G5V12DC12
  • 供应商:
    Omron Electronics
  • 部件编号:
    G5V-1-2-DC12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    12.5 x 10 x 7.5 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    12.5 mA