3314G-1-502E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns - 5 X 6.2 X 2.55mm - Gull Wing - Surface Mount.
描述 +
Search Keywords: 3314G1502E
  • 部件编号:
    3314G-1-502E
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5 x 6.2 x 2.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C