1561/24-WHITE-100
Alpha Wire
Hook-up Wire 24AWG 1.4mm Tinned Copper - White - 1000V - 30.48m (100ft)/Spool
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 156124WHITE100
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Alpha Wire
  • Part No:
    1561/24-WHITE-100
  • Alias/AKA:
    1561/24-WH005
  • Unit of Measure:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Size:
    24 AWG
  • Bunch Stranding:
    N/R
  • Conductor Material:
    Tinned Copper
  • Cable Diameter:
    1.4 mm
  • Maximum Voltage Rating:
    1000 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C