RAC20-12SK
RECOM
AC-DC Power Supply - 20W - 12VDC - 85 to 264VAC Input - PCB Module - Thru Hole - EMC Class B
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RAC2012SK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RECOM
  • Part No:
    RAC20-12SK
  • Unit of Measure:
    15
  • Family:
    RAC20-12SK
  • Input Frequency:
    47 to 63 Hz
  • Efficiency:
    86(Typ) %
  • AC Input Voltage:
    230 V