- BTA10-400CRG
BTA10-400CRG
ST Microelectronics
Thyristor TRIAC 400V 105A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Isolated Tube
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Descrição
Search Keywords: BTA10400CRG
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:ST Microelectronics
Número do item:BTA10-400CRG
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
Supplier Standard Pack::
1 -
Packaging:Tube
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 125 °C
Family:BTA10-400C
Maximum Gate Trigger Voltage:1.5 V
Dimension:10.5(Max) x 4.82(Max) x 9.02(Max) mm
Maximum Gate Trigger Current:50 mA
Peak On-State Voltage:1.5@14A V